Turistika

Cyklistika

Plavání
Lyžování

Rybaření

Nádherná příroda a nespočet možností na výlety

Šumavská příroda na Lipensku je dechberoucí. Je zcela jedno ve kterém ročním období přijedete.

Zima poskytuje nespočet možností pro lyžařské sporty, ať už se rozhodnete pro výlety na běžkách a nebo sjezdové lyžování přímo na Lipně nebo podniknete krátký výlet autem do rakouského ski areálu Hochficht. Silný a dlouhotrvající mráz dokáže obrovskou vodní plochu lipenské přehrady přeměnit v nejdelší bruslařskou dráhu na světě. Měří přes 10 kilometrů a je trvale udržovaná. I v zimě si můžete jít zaplavat do nedalekého plaveckého bazénu ve Volarech případně podniknout celodenní výlet (asi hodinu jízdy autem) do termálních bazénů v německém městečku Bad Fussing. Tento zážitek opravdu doporučujeme. Je to nádherný pocit, když plavete na čerstvém vzduchu, všude okolo je sníh a Vám je v 36 stupňové vodě prostě nádherně. V areálu jsou samozřejmě restaurace a kavárny. Do kavárny nebo do restaurace nakonec není třeba jezdit daleko, i v městečku Lipno, kde po zimní procházce nebo lyžování můžete navštívit kavárny, dát si zákusek a kávu a nebo se jen zahřát horkým čajem. Doporučujeme také romantickou večeři v některé z lipenských restaurací.

Jaro je ideální doba pro výlety na kolech – téměř kdekoli můžete najet na kvalitní cyklostezky. Lipensko je ráj pro cyklisty bez ohledu na věk. Každý si tu najde svoji trasu. Stovky kilometrů cyklotras vedou do lůna nádherné šumavské přírody, od Stožce až po Rožmberk. Za návštěvu stojí i nedaleký Český Krumlov, jehož historická část je celosvětově jedinečná. Na jaře už začíná i ta pravá rybářská sezóna a na Lipně rybařil i nejznámější český rybář Jakub Vágner.

Léto na Lipně je to pravé. Koupání, opalování, výlety do přírody, krátké nebo dlouhé. Z těch blízkých destinací doporučujeme určitě Stezku v korunách stromů, budete z ní mít krásný výhled jak na lipenské jezero, tak na vrcholky Šumavy i rakouské Alpy. V létě je výhled nejlepší, své kouzlo má však i na podzim, kdy nabídne velmi romantickou a komorní atmosféru. Také vodáctví patří k jižním Čechám, můžeme Vám pomoci vypůjčit loď a zprostředkovat celodenní výlet. Dalším zážitkem jsou bez pochyby vyhlídkové plavby na Lipně nebo zapůjčení plachetnice a projížďky po lipenské nádrži.

Podzim – ten kdo má rád podzim, tak ho bude na Lipensku milovat. Lze podnikat téměř všechno, co jsme dosud popisovali. Je to ideální doba navštívit některou z rozhleden v okolí a když se k večeru vrátíte do Resortu d9, bude Vás čekat domácí večeře a plápolající oheň v restauraci.